Privalumai

Gamtos apsupty

Gryna gamta, ramybė ir tyras oras. Grinę supa miškai, daugiausia brandūs pušynai, kurie driekiasi nuo gyvenvietės į rytus, šiaurę ir vakarus daugelį kilometrų. Juose yra didžiausia iš visų Vilniaus apylinkių saugomų teritorijų koncentracija – Veržuvos hidrografinis, Tapelių telmologinis, Aukštagirio ir Dvarčionių hidrografiniai draustiniai. Todėl Grinėje įprasta pamatyti stirną, kiškį, lapę, gandrą, vanagą ar kitokį miško gyvūną ar paukštį.. Pro Grinę prateka vienas iš Veržuvos upelio intakų, vietovė turtinga miškuose esančiais vandens telkiniais - netoliese yra tinkami maudytis Tapelių ir Kairėnų ežerai, nuostabaus grožio Veržuvos upelis su savo ištakomis, Akies ežeras, išpuoselėti Kairėnų botanikos sodo tvenkiniai.

Centralizuotai statomos inžinerinės komunikacijos, gyventojų bendrija

Grinėje centralizuotai statomos inžinerinės komunikacijos - miesto vandentiekio, buitinių nuotėkų šalinimo bei elektros tiekimo tinklai,  gatvių pagrindai su asfaltbetonio danga, gatvių LED apšvietimas, šaligatviai, gyvenvietės priešgaisrinės saugos vandens rezervuarai.
Todėl pavienių sklypų savininkams nereikės rūpintis šių komunikacijų projektavimu ir derinimu, statybos leidimų gavimu, statybos įmonių atranka ir rangos sutarčių su jomis sudarymu, statybos darbų technine priežiūra, pastatytų komunikacijų pridavimu, registravimu ir eksploatavimu. Taip pat, organizuojama sklypų savininkų bendrija, nustatomos gyvenvietės taisyklės.


Nėra taršos šaltinių

Šioje apylinkėje nėra taršių pramonės įmonių, intensyvaus transporto judėjimo magistralių ar kitokių didesnių taršos šaltinių. Čia vyrauja mokslo, inovacijų, kultūros ir poilsio objektai. Vienas jų netoli Grinės dar 1781 m. įkurtas didžiausias Lietuvoje VU Kairėnų botanikos sodas kviečia pasigrožėti gamta, pailsėti jos apsuptyje ir stebina pačia įvairiausia augmenija. Norintiesiems suderinti poilsį ir kultūrą siūloma dalyvauti čia organizuojamuose įvairiuose renginiuose ir visą vasarą vykstančiuose koncertuose po atviru dangum.

Patogus susisiekimas

Susisiekimas Grinę automobiliu patogiai ir be kamščių bet kuriuo paros metu pasieksite per 6 min. nuo Saulėtekio alėjos arba 15 min. nuo Užupio pusės. Abu keliai yra mažo judėjimo intensyvumo, veda per ypač vaizdingus Vilniaus miškus, todėl, ištrūkus iš judraus miesto streso, važiavimas iki Grinės tampa malonia relaksacija.

Dviračių takas

Pagal Vilniaus m. savivaldybės dviračių takų tinklo statybos planus, iki pat botanikos sodo turėtų būti baigta statyti apie 2 km ilgio dviračių tako atkarpa, sujungsianti šią vietovę su miesto centru (šiuo metu nuo Saulėtekio al. pusės jis yra pastatytas šalia Plytinės g. iki posūkio į Dvarčionis, bei pastatyta tako atkarpa nuo botanikos sodo į N.Vilnios pusę). Todėl jau dabar yra galimybė dviračiu patogiai ir gana saugiai pasiekti miesto centrą.

Bendrija

Organizuojama sklypų savininkų bendrija, nustatomos gyvenvietės taisyklės.